JTO
JTO - již více než 20 let JTO - již více než 20 let JTO - již více než 20 let JTO - již více než 20 let

Multifunkční detektor GD550

JTO

  • Detekce hořlavých plynů, CO, chladiv, O2, tlaku, teploty, ...
  • Přehledný barevný display
  • Vestavěné akumulátory
  • Nabíjení přes USB-C
  • Automatický záznam dat
  • Možnost přenosu dat do PC (bez nutnosti speciálního kabelu nebo software)
  • Vestavěná LED svítilna
  • Zpětná kompatibilita se sondami pro GD500
Je přenosný detektor patřící do kategorie moderních profesionálních servisních přístrojů. Je určen především pro zjišťování zdrojů úniku plynu. K vlastnímu přístroji lze připojit i sondy pro měření teploty nebo tlaku plynu a další. Údaje jsou zobrazovány na displeji a jejich překročení je oznámeno akustickým signálem.

Napájení přístroje je zajištěno vnitřními akumulátory nebo pomocí externího síťového adaptéru s koncovkou USB-C. Variabilnost přístroje umožňuje vytváření různorodých sestav. Každý zákazník si vybírá sondy do sestavy podle svých potřeb. Přístroje a sondy vybrané zákazníkem jsou dodávány v pevném plastovém kufříku.

Základní technické parametry

Hmotnostcca 200 g
Mechanické rozměry140 x 73 x 33 mm
Napájenívestavěný akumulátor nebo síťový adaptér
Měřené veličinyhořlavé plyny, CO, O2, tlak, teplota, ...

Technický list ve formátu PDF ke stažení zde >>PDF list

Detektor GD550 je přístroj určený především k vyhledávání míst s únikem hořlavých plynů. Jeho univerzální použití však umožňuje připojení různých sond. Každý zákazník si z nabídky vybírá pouze sondy, které ke své práci potřebuje.

Součástí dodávky každého přístroje GD550 je kromě plastového kufříku i nabíjecí síťový adaptér a propojovací kabel USB A-C. Tento kabel je možné použít k připojení GD550 k počítači. Ke GD550 je dále možné přiobjednat doplnění o clip umožňující přístroj přichytit například za opasek. Ostatní sondy jsou dodávány na základě objednávky zákazníka.

JTO JTO JTO

Sondy pro přístroj GD550

AS01 - analyzátorová sonda sloužící pro nastavení "turbo" kotlů. Pomocí vestavěných čidel měří obsah kyslíku, oxidu uhelnatého a teplotu ve spalinách. Další veličiny jsou pak dopočítávány podle obecně daných vztahů. Upravená verze sondy AS02 nemá vestavěné kyslíkové čidlo a používá se především pro měření teploty spalin a obsahu CO v nich. Návod na použití je k dispozici zde.
PS30 - základní plynová sonda pro detekci výbušných plynů. Sondu je možné připojit přímo ke GD550, nebo k prodlužovacíku kebelu PSKAB.
PS51 - nízkopříkonová sonda pro detekci výbušných plynů. V rozpoznání úniku plynu se shoduje se sondou PS50. Její výhodou je delší provoz na 1 nabití akumulátorů než u PS50. Koncovka čidla umožňuje částečné natočení do směru požadované detekce.
PS32 - nízkopříkonová sonda pro detekci výbušných plynů s ohebným a nastavitelným krkem. Sondu je možné připojit přímo ke GD550, nebo k prodlužovacíku kebelu PSKAB.
PS33 - preciznější sonda využívající katalytického čidla.
PS60 - sonda pro detekci CO v ovzduší. Používá se jako náhrada klasických "detekčních trubiček".
PS70 - sonda pro detekci koncentrace kyslíku.
PS42 - sonda pro detekci úniku chladiva R134a, R410, R32... Při objednání je nutné specifikovat chladivo, na které má být sonda kalibrována.
TS15, TS75, TS250 - sondy pro měření tlaku. Mají stejné mechanické provedení, liší se tlakovým rozsahem. TS15 je možné použít jako náhradu 1 m skleněného vodního U-manometru.
TS02 - sonda pro měření velmi nízkých tlaků. Je možné ji využít např. pro detekci komínového tahu nebo pro tzv. 4Pa test podle TPG 704 01. Příklad použití pro tento test je k dispozici zde.
TS750, TS6M - tlaková sonda pro rozsah do 750 kPa a pro rozsah 6 MPa.
T205 - sonda pro měření teploty plynného nebo kapalného média. Je možné ji využít např. pro měření teploty spalin.
T405 - podobně jako T205, s vyšším teplotním rozsahem.
VKAB - napěťová sonda pro měření napětí, například pro kontrolu napájecího napětí stacionárních detektorů.
AKAB - proudová sonda pro měření proudu, například pro kontrolu proudových smyček u stacionárních detektorů.

Příslušenství pro přístroj GD550

Clip - přídavný clip pro GD550 umožňující nosit detektor například na oblečení.
PSKAB - prodlužovací kabel pro všechny sondy.

Starší typ sond

Starší typ sond, které byly vyvinuty pro GD500 a které je možné připojit také ke GD550.

PS50 - základní plynová sonda pro detekci výbušných plynů. Její výhodou je možnost v případě potřeby rychle na místě vyměnit snímací čidlo.
PS52 - sonda je po funkční stránce shodná se sondou PS51. Liší se od ní mechanickým provedením. Čidlo je umístěno na delším ohebném a nastavitelném krku.
PS56 - sonda pro detekci CO v ovzduší. Používá se jako náhrada klasických "detekčních trubiček".
Vytisknout