JTO
JTO - již více než 20 let JTO - již více než 20 let JTO - již více než 20 let JTO - již více než 20 let

Detektory oxidu uhelnatého GIC40N

GIC40 Detektory GIC40N jsou určeny pro detekci oxidu uhelnatého ve vnitřních prostorech jako jsou např. hromadné garáže, kotelny, technologické provozy apod. Detektory využívají pro měření koncentrace plynu žhavené polovodičové čidlo, jehož aktivní látka mění svou vodivost při přítomnosti CO. Signál z čidla je vyhodnocován v elektronice detektoru, která podle stavu čidla ovládá výstupní spínače a řídí funkci detektoru. Typ GIC40N nahrazuje starší typ GIC40. Jako náhradu za GIC40T je možné použít GIC40N v kombinaci s externím teplotním komparátorem pro hlídání nastavené meze okolní teploty.

Detektory jsou třístupňové, takže umožňují hlídat až 3 různé koncentrace plynu současně. Podle požadavku v konkrétní aplikaci se obvykle využívají jenom ty úrovně, které jsou v daném případě požadované.

Na základě NV 246/2018 Sb. se zpřísnily limity koncentrace CO pro pracovní prostředí. Proto jsou nové detektory GIC40N vyrobeny se standardně nastavenou hranicí 100 ppm místo dříve používané hodnoty 120 ppm.

Základní technické parametry

Napájecí napětí12 nebo 24 V=
Mechanické rozměry115 x 103 x 35 mm
Detekovaný plynOxid uhelnatý
Rychlost měření1 odměr / 10 sec
Počet detekovaných úrovní3

Technický list ve formátu PDF ke stažení zde >>PDF list

Vytisknout