Multifunkční detektor GD550

Multifunkční detektor GD550
  • Detekce hořlavých plynů, CO, chladiv, O2, tlaku, teploty, ...
  • Přehledný barevný display
  • Vestavěné akumulátory
  • Nabíjení přes USB‑C
  • Automatický záznam dat
  • Možnost přenosu dat do PC (bez nutnosti speciálního kabelu nebo software)
  • Vestavěná LED svítilna
  • Zpětná kompatibilita se sondami pro GD500

Je přenosný detektor patřící do kategorie moderních profesionálních servisních přístrojů. Je určen především pro zjišťování zdrojů úniku plynu. K vlastnímu přístroji lze připojit i sondy pro měření teploty nebo tlaku plynu a další. Údaje jsou zobrazovány na displeji a jejich překročení je oznámeno akustickým signálem. 

Napájení přístroje je zajištěno vnitřními akumulátory nebo pomocí externího síťového adaptéru s koncovkou USB‑C. Variabilnost přístroje umožňuje vytváření různorodých sestav. Každý zákazník si vybírá sondy do sestavy podle svých potřeb. Přístroje a sondy vybrané zákazníkem jsou dodávány v pevném plastovém kufříku.

Základní technické parametry

Hmotnost cca 200 g
Mechanické rozměry 140 x 73 x 33 mm
Napájení vestavěný akumulátor nebo síťový adaptér
Měřené veličiny hořlavé plyny, CO, O2, tlak, teplota, ...

Součástí dodávky každého přístroje GD550 je kromě plastového kufříku i nabíjecí síťový adaptér a propojovací kabel USB A‑C. Tento kabel je možné použít k připojení GD550 k počítači. Ke GD550 je dále možné přiobjednat doplnění o clip umožňující přístroj přichytit například za opasek. Ostatní sondy jsou dodávány na základě objednávky zákazníka.

Fotogalerie:

Zobrazit fotogalerii na:
https://jto.cz/gd550#sigProId771a23ea9e

Sondy pro přístroj GD550

Image
AS01 - analyzátorová sonda sloužící pro nastavení "turbo" kotlů. Pomocí vestavěných čidel měří obsah kyslíku, oxidu uhelnatého a teplotu ve spalinách. Další veličiny jsou pak dopočítávány podle obecně daných vztahů. Upravená verze sondy AS02 nemá vestavěné kyslíkové čidlo a používá se především pro měření teploty spalin a obsahu CO v nich. Návod na použití je k dispozici zde.
Image

PS30 - základní plynová sonda pro detekci výbušných plynů. Sondu je možné připojit přímo ke GD550, nebo k prodlužovacímu kabelu PSKAB.

Image
PS51 - nízkopříkonová sonda pro detekci výbušných plynů. V rozpoznání úniku plynu se shoduje se sondou PS50. Její výhodou je delší provoz na 1 nabití akumulátorů než u PS50. Koncovka čidla umožňuje částečné natočení do směru požadované detekce.
Image
PS32 - nízkopříkonová sonda pro detekci výbušných plynů s ohebným a nastavitelným krkem. Sondu je možné připojit přímo ke GD550, nebo k prodlužovacíku kebelu PSKAB.
Image

PS33 - sonda využívající katalytického čidla pro detekci hořlavých plynů jako vodík, metan, propan...

Image
PS60 - sonda pro detekci CO v ovzduší. Používá se jako náhrada klasických "detekčních trubiček".
Image

PS70 - sonda pro detekci koncentrace kyslíku, umožňuje měřit v rozsahu od 0 do 25%.

Image

PS80 - sonda pro detekci koncentrace oxidu uhličitého (CO2), umožňuje měřit v rozsahu do 5000 ppm, zobrazuje také informaci o teplotě a vlhkosti.

Image
PS42 - sonda pro detekci úniku chladiva R134a, R410, R32... Při objednání je nutné specifikovat chladivo, na které má být sonda kalibrována.
Image
TS02 - sonda pro měření velmi nízkých tlaků. Je možné ji využít např. pro detekci komínového tahu nebo pro tzv. 4Pa test podle TPG 704 01. Příklad použití pro tento test je k dispozici zde.
Image
TS15, TS75, TS250 - sondy pro měření tlaku. Mají stejné mechanické provedení, liší se tlakovým rozsahem. TS15 je možné použít jako náhradu 1 m skleněného vodního U-manometru.
Image
TS750, TS6M - tlaková sonda pro rozsah do 750 kPa a pro rozsah 6 MPa.
Image
T205 - sonda pro měření teploty plynného nebo kapalného média. Je možné ji využít např. pro měření teploty spalin.
Image
T405 - podobně jako T205, s vyšším teplotním rozsahem.

Příslušenství pro přístroj GD550

Image
Clip - přídavný clip pro GD550 umožňující nosit detektor například na oblečení.
Image
PSKAB - prodlužovací kabel pro všechny sondy.

Starší typ sond

Starší typ sond, které byly vyvinuty pro GD500 a které je možné připojit také ke GD550.
Image
PS50 - základní plynová sonda pro detekci výbušných plynů. Její výhodou je možnost v případě potřeby rychle na místě vyměnit snímací čidlo.
Image
PS52 - sonda je po funkční stránce shodná se sondou PS51. Liší se od ní mechanickým provedením. Čidlo je umístěno na delším ohebném a nastavitelném krku.
Image
PS56 - sonda pro detekci CO v ovzduší. Používá se jako náhrada klasických "detekčních trubiček".